صفحه اصلیپروندهگشت و گذارطلاب جوانسیره برزگانخشت اولارتباط با سردبیردرباره مانظر سنجی چند رسانه ای
   

جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب

جدیدترین هاپربازدیدها


9 قدم در مسیر خودباوری
نگارنده ابتدا خودباوری و خداباوری را به عنوان دو بال پرواز یک طلبه موفق ذکر می‌کند.سپس در مرحله ارائه راه‌کار به قدم‌های نه‌گانه‌ای اشاره می‌کند که به عقیده ایشان با مراعات این موارد بدون شک طلبه به خودباوری نائل می‌گردد.
 ٢٣:٠٦ - 1393/01/15 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

مراحل رشد خودباوری
پس از ارائه نمایی از خودباوری و پیراستن این مفهوم از افراط و تفریط، این نوشتار درصدد ارائه توصیه‌ها و راه‌کارهایی جهت افزایش این روحیه برمی‌آید که از جمله به نقش و جایگاه «تصمیم» در این مسیر تأکید می‌کند.
 ٢٣:٠٥ - 1393/01/15 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

کدام نظام تعلیم و تربیت، سبب ایجاد «خودباوری» می­ شود؟
نویسنده در این مقاله به موضوع «خودباوری» در نظام تعلیم و تربیت حوزه می‌پردازد. ایشان خودباوری صنفی و علمی را از مهم­ترین مؤلفه‌های موفقیت یک صنف یا یک نظام تعلیم و تربیت می‌داند. از این رو، به شرح مؤلفه‌هایی می‌پردازد که در ایجاد خودباوری در طلاب اثرگذار است.
 ٢٢:٥٣ - 1393/01/15 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

مستغنیِ محتاج؛ نگاهی به آفت­های افراط در اعتماد به نفس علمی
طلبه بر اثر عدم تعادل و افراط در خودباوری و اعتماد به نفس، نمی تواند ارتباط صحیح و متعادلی با عوامل کمک‏کننده و ارتقابخش در مسیر علم ‏آموزی، برقرار کند. لذا با آسیب‏هایی مواجه می‏شود که می‏تواند آینده علمی و معنوی طلبه را تباه کند و عمر و استعداد او را ضایع گرداند.
 ٢٢:٤٨ - 1393/01/15 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

سنت علمی حوزه و خودباوری
اصلاح در حوزه علمیه، بر دو اصل اعتماد بر سنت علمی گذشتگان و توجه به ضرورت­ها و امکانات عصر حاضر برای تحول مبتنی است. در گذشته، پیش‏مطالعه یکی از مؤلفه­ها در سیر رشد طلبه بوده است. پیش‏مطالعه دارای آثار فراوان، از جمله خودباوری است. در این یادداشت به آثار پیش‏مطالعه پرداخته شده است.
 ٢٢:٤٧ - 1393/01/15 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>