صفحه اصلیپروندهگشت و گذارطلاب جوانسیره برزگانخشت اولارتباط با سردبیردرباره مانظر سنجی چند رسانه ای
   

جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب

جدیدترین هاپربازدیدها


خودباوری و اعتماد به نفس در بیان مقام معظم رهبری
خودباورى را ترويج كنيد؛ خودباوری و اعتماد به نفس در بیان مقام معظم رهبری
 ٢٣:١٢ - 1393/01/15 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

شما چه راهکاری ارائه می‏ دهید؟
موضوع خودباوری علمی از جمله مباحثی است که به دلیل پیوند وثیقی که با تولید و رشد علمی دارد، امروزه در محافل و مراکز علمی بسیار مورد توجه قرار میگیرد. از جمله مطالبی که در این زمینه بسیار حائز اهمیت است یافتن و کشف راه‌های ازدیاد و تعمیق این روحیه در بین طلاب است. لذا «رهنامه» در قالب مصاحبه‌ای کوتاه، با تنی چند از اساتید، مسئولان و طلبه‌های حوزه علمیه قم، این سؤال را به بحث گذاشته که «شما چه راهکارها و پیشنهادهایی برای افزایش روحیه خودباوری در حوزه ارائه می‌دهید؟»
 ٢٣:٠٣ - 1393/01/15 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
جایگاه خودباوری در علوم تربیتی در گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین زارعان
طلبه باید کسب خودباوری را عبادت بداند
حجت الاسلام و المسلمین زارعان با تقسیم عمر یک طلبه به سه دوره قبل از تحصیل، حین تحصیل و بعد از تحصیل از اهمیت وجود روحیه خودباوری در دوره اول و دوم برای افزایش بازدهی طلبه در دوره سوم سخن میگویند. ایشان سپس به تعریف مفهوم خودباوری در سه بعد شناختی، انگیزشی و رفتاری میپردازند. در ادامه نقش پدر و مادر و معلمان را در ایجاد روحیه خودباوری در دوران رشد فرزندان گوشزد میکنند. در ادامه مصاحبه به مفاهیم تربیتی مرتبط با خودباوری پرداخته و در آخر به تبیین جایگاه تمرین در بهبود خودباوری میپردازند.
 ٢٢:٥٤ - 1393/01/15 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
تبیین خودباوری در نگرش توحیدی در گفت­ وگو با آیت‏الله تحریری
اساس تربیت اسلامی بر «امرٌ بین الأمرین» است
در این گفتگو نگاه و تعریف دین نسبت به مسئله خودباوری و چگونگی جمع بین اعتماد به نفس و توکل بر خدا را پی گرفته‌ایم. استاد تحریری با بیان اینکه ظرفیت عالم شدن به حقایق عالم و رشد را خدای متعال در وجود انسان قرار داده توضیح می‌دهند که اتکای به خود در طول توکل بر خداست نه در عرض آن. در ادامه برخی از تعابیری را که در متون دینی هستند و به نوعی مؤید این معنا هستند را ذکر می‏کنند از جمله: «عزم»، «نظم در امور»، «تدبیر» و ... پرسش پایانی مصاحبه در رابطه با شیوه‌های تربیتی طلاب در این راستاست.
 ٢٢:٤٣ - 1393/01/15 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
خودباوری از منظر روان­شناسی اجتماعی در گفتگو با حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر میر دریکوندی
خودباوری از صفات انسان­های سالم و خودشکوفا است
جایگاه خودباوری در روانشناسی اجتماعی، تعریف انسان خودباور از دید این علم، چگونگی حرکت از خودباوری فردی به سوی خودباوری جمعی، راه‌کارهای افزایش و تقویت خودباوری، روش‌های ارزیابی میزان خودباوری یک جامعه و نشانه‌ها و مؤلفه‌های شناخت فرد یا جامعه خودباور، موضوعاتی هستند که در این گفت‌وگو بدان پرداخته‌ایم.
 ٢٢:٣٩ - 1393/01/15 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>