صفحه اصلیپروندهگشت و گذارطلاب جوانسیره برزگانخشت اولارتباط با سردبیردرباره مانظر سنجی چند رسانه ای
   

جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب

جدیدترین هاپربازدیدها


طلبه و بهداشت روانی در فرآیند تحصیل
بهداشت روانی دو اطلاق دارد؛ یک اطلاق، رشته‌ای است که به دنبال ارتقای سلامت روانی انسان است. وقتی این لفظ را به کار می‌بریم، این شاخه در نظر گرفته می‌شود که شامل مجموعه اقداماتی برای پیشگیری از بروز بیماری‌های روانی، درمان و بازیابی افراد، پس از حل مشکلات روانی می‌شود. اطلاق دیگر، حالت خاص روانی است که با سلامت روانی قرین است ...
 ٠٠:٠٩ - 1393/01/07 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
گفتگو با آقای ابوالحسنی، برگزیده جشنواره علامه حلی
طلبه باید عقبه فکری نظام، جامعه و فرهنگ را تأمین کند
آنچه می‌خوانید حاصل گفتگو با جناب آقای ابوالحسنی حائز رتبه اوّل جشنواره علامه حلّی می‌باشد. ایشان ضمن معرفی موضوع تحقیق خود با عنوان شرایط مقدمات برهان در ترازوی تحلیل، به دو ویژگی یک تحقیق خوب و علمی یعنی مستندسازی و آزاداندیشی اشاره کرده و در پایان به بیان انتقاد و پیشنهادات خود راجع به برگزاری جشنواره و همچنین پذیرش حوزه‌های علمیه می‌پردازند.
 ٠٠:٠٦ - 1393/01/07 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
گزارشی از دروس خارج تخصصی در حوزه علمیه قم
درس خارج از فقه و اصول
بدون شک با توجه به گستره نیازهای اجتماعی، پیچیدگی مسائل دنیای امروز، مطرح شدن سؤالات و نیازهای متعدد جامعه جهانی و حکومت اسلامی، باید درس‌های خارج در زمینه‌های تخصصی و ناظر به سؤالات امروز، برگزار شود. از این رو، این گزارش، معرفی معدود درس‌های خارجی است که در زمینه تخصصی برگزار می‌شود.
 ٢٣:٥٧ - 1393/01/06 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
گزارشی از فعالیت‌های مرکز فقهی ائمه اطهار در زمینه درس خارج
به فقیهانی جوان، مسلط، و کارآمد نیاز داریم
چکیده فعالیت‌های مرکز فقهی ائمه اطهار از زبان حجت‌الاسلام جزایری عبارتند از: 1) فعالیت مرکز در چند مقوله 1ـ مباحث اعتقادات 2ـ قرآن 3ـ فقه و اصول در دو دوره سطوح عالی و درس خارج می‌باشد. 2) درس خارج مرکز شامل یک دوره 8 ساله که شامل دوره‌های دو ساله فقه عبادات، معاملات، سیاسات و مسائل مستحدثه و یک دوره کامل اصول بر محور پژوهش و تحقیق و به دور از متکلم وحده بودن استاد می‌باشد. 3) نکته حائز اهمیت بهره‌گیری از ابزار و وسائل جدید در امر آموزش می‌باشد. 4) شیوه تدریس رجال و تفسیر و ... در این مرکز به سبک درس خارج است.
 ٢٣:٥١ - 1393/01/06 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

درس آقا؛ گزارشی تحلیلی از کرسی تدریس خارج فقه آيت‏ الله العظمی خامنه‏ اى
حجت‌الاسلام سید علی اشکوری، یکی از استادان سطوح عالی حوزه است که حدود شش سال در درس خارج حضرت آیت‌الله خامنه‌ای شرکت داشته‌اند و در نوشتاری، درس خارج معظم‌له را بررسی و تحلیل کرده­اند. با توجه به نکات جالب این نوشتار، آن را برای انتشار در این شماره نشریه برگزیدیم.
 ١٥:٥٣ - 1393/01/06 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

2 صفحه بعدی >>