صفحه اصلیپروندهگشت و گذارطلاب جوانسیره برزگانخشت اولارتباط با سردبیردرباره مانظر سنجی چند رسانه ای
   

جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب

جدیدترین هاپربازدیدها

گزارشی از حوزه علمیه بناب؛ مدرسه‌ای برای جهاد و اجتهاد
عمامه يعني جهاد؛ يعني پيشرو رزمندگان
مدرسه علمیه بناب، از مدارس نمونه شهرستان‌هاست که با نام حجت‌الاسلام باقری بنابی، پیوندی دیرینه دارد. این گزارش در دو بخش تقدیم می‌شود. قسمت اول تاریخچه‌ای از فعالیت‌های استاد باقری بنابی، و قسمت دوم، درباره فعالیت‌های جاری مدرسه است. امید است که سرگذشت استاد بنابی، طرح‌ها و فعالیت‌های مدرسه، برای طلاب و استادان و مدیران، راه­گشا باشد.
 ٢٣:١١ - 1392/12/10 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
روان­شناسی پژوهش
گوش خود را به خوب شنیدن عادت بده
با توجه به آنکه یکی از مهم‌ترین راه‌های تحصیل دانش از راه گوش کردن فراهم می‌شود، باید موانع خوب گوش کردن را بشناسیم و با آنها مقابله کنیم. گوش کردن همراه با فیلتر، همراه با ارزیابی، به صورت کلیشه‌ای، ضبط صوتی، عدم تمرکز، وسواس در گوش کردن، پرش به نتایج، مقایسه و... از موانع خوب گوش کردن به شمار می­آید.
 ٢١:٣٩ - 1392/12/09 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
گفت­وگو با علی‌رضا آزاد؛ رتبه اول سومین دوره جشنواره علامه حلی
حوزه‌ها می‌توانند آینده اندیشه جهان را رقم بزنند
علی‌رضا آزاد، یکی از دو برگزیده جشنواره علامه حلی است، که رتبه اول را به دست آورد. ایشان در این گفت­و­گو، به معرفی خود، سوابق علمی و آثار منتشر شده ­شان می‌پردازد و از انگیزه ورودشان به حوزه، مسیر حرکت علمی و نقاط عطف و روش پژوهش خود سخن می‌گوید.
 ٢١:٣٥ - 1392/12/09 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

یک اقدام عملی؛ نگاهی به اقدامات اصلاحی مؤسسه تحقیقاتی آموزشی بقیه‌الله (عج) در درس خارج
مؤسسه بقیۀ‌الله برای برطرف کردن کاستی­های دروس خارج راه‌اندازی شده است. این نوشتار پس از بیان علوم لازم برای اجتهاد و توصیه‌های کلی برای مرحله درس خارج، به روش‌های مؤسسه برای جبران مشکلات می‌پردازد و گزارشی از کار مؤسسه ارائه می‌کند. نوشته حاضر، حاصل گفت­وگویی با آیت­الله شب زنده‌دار و برداشتی از جزوه این مؤسسه درباره درس خارج است.
 ٢١:٢٧ - 1392/12/09 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

آسیب‌شناسی نظام پژوهش حوزه (قسمت دوم)
این نوشتار ادامه مقاله آسیب‌شناسی نظام پژوهش حوزه است که در شماره 6 چاپ شده، و به ارائه برخی راهبردهای پیشنهادی جهت تحول نظام پژوهشی می‌پردازد.
 ٢١:٢٤ - 1392/12/09 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

2 صفحه بعدی >>