صفحه اصلیپروندهگشت و گذارطلاب جوانسیره برزگانخشت اولارتباط با سردبیردرباره مانظر سنجی چند رسانه ای
   

جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب

جدیدترین هاپربازدیدها


هویت طلبگی
بررسی هویت طلبگی از منظر روانشناسی مقوله‌ای است که در این مقاله به آن پرداخته شده است. نگارنده ابتدا به تعریف واژۀ هویت از منظر روانشناسان می‌پردازد و سپس به بیان ملاک و معیار هویت طلبگی و معیارهای متعارض با آن می‌پردازند. به عنوان نمونه بحث ورود حوزۀ علمیه و طلاب به مسائل علوم انسانی را مطرح کرده و به بررسی معیارهای متفاوت و متعارض در برخورد با این مقوله جدید می‌پردازد. ایشان در ادامه، ارتباط هویت طلبگی با نقش طلبگی، رابطۀ بین هویت طلبگی و هویت روحانی و بایسته‌های هویت طلبگی می‌پردازند. در پایان نویسنده الگویی جامع برای ارتقای زیّ طلبگی ارائه می‌دهند.
 ٢١:٤١ - 1392/12/02 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

گفت­وگوی نشریۀ رهنامۀ پژوهش با آقای مجید تلخابی، برگزیدۀ جشنوارۀ طلاب جوان ایرانی
این متن، مصاحبه‌ای است با برگزیده جشنواره طلبه جوان ایرانی که در آن آقای تلخابی به سؤالاتی راجع به بیوگرافی خود، عوامل موفقیت، تأثیر جشنواره، نقش پشتکار و خلاقیت، نقش حوزه در حرکت علمی کشور، بحث تخصص، مختصات طلبه هزاره سوم، پیشنهاد برای پیشرفت حوزه علمیه و پژوهش پاسخ می‌دهد.
 ٢١:٢٥ - 1392/12/02 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

مؤسسه فرهنگی دین‌پژوهی بشرا در نگاه کلی
مؤسسه فرهنگی بشری از معدود مؤسساتی است که در جهت شناخت هویت روحانیت و هویت طلبگی گام جدیدی برداشته است. از این جهت که این کار، جدید و درخور توجه است گزارشی کلی از مؤسسه ارائه می‌گردد تا ضمن ارائه کارهای انجام شده این مؤسسه زمینه معرفی و استفاده از متون روحانیت این مؤسسه برای طلاب و روحانیون فراهم گردد.
 ٢١:٤٥ - 1392/11/11 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

مدرسۀ مشکات؛ مدرسه‌ای برای تمرین پژوهش
گزارش در مورد مبنای مدرسۀ مشکات است که با توجه به عنایت و نیاز طلبه، یک دورۀ عمومی را طراحی کرده است. مدیر مدرسه در ابتدا مشکلات حوزه را مطرح می‌کند، سپس به طرح خاص مدرسه برای رفع مشکلات می‌پردازد. سیاست ایشان در مدرسه، کاربردی کردن درس­هایی است که طلاب می‌خوانند. ارزش­یابی آن­ها نیز به صورت مستمر است.
 ٢١:٤١ - 1392/11/11 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

حسن ختام شماره 5
سخنان بزرگان
 ٢١:٣٦ - 1392/11/11 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>