صفحه اصلیپروندهگشت و گذارطلاب جوانسیره برزگانخشت اولارتباط با سردبیردرباره مانظر سنجی چند رسانه ای
   

جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب

جدیدترین هاپربازدیدها


نسبت به آداب معاشرت اسلامی درک عمیق داشت
در این مصاحبه به ویژگی‌های شاگردپروری استاد صفایی حائری اشاره شده است، شاگردپروری همه جانبه، توجه ویژه به خودشناسی، ایجاد سؤال برای شاگردان، عینیت زندگی ایشان با تربیت شاگرد و زندگی کردن با شاگردان، جاذبه زیاد، درک عمیق از آداب معاشرت اسلامی، انتقال صفات خوب علمی به شاگردان و ایجاد یک حسّ متفاوت نسبت به کتاب و سنّت و ... از ویژگی‌های ایشان شمرده شده است.
 ٠٧:٣١ - 1392/10/07 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

بازخوانی یک رویش
این مصاحبه با حجت‌الاسلام مروجی طبسی از برگزیدگان جشنواره علّامه حلّی است. در این مصاحبه ایشان به سابقه و سیر علمی خود اشاره دارد و اینکه چگونه مراحل تحصیلی را پشت سر گذاشته و اکنون یکی از محققین جوان حوزه است. کتابهای خودشان را معرفی می‌کنند و در ضمن بیان تمامی این مسائل نیم نگاهی به نظام موجود حوزه، هویت طلبگی و مشکلات امروز حوزه و طلاب دارند اگر طالب شنیدن سخنان ایشان هستید این بخش را بخوانید.
 ٠٧:٢٥ - 1392/10/07 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

مروری بر مبانی نظری و تجربه­ی عملی شاگردپروری در حیات آموزگار ظرافت و ظرفیت
حجت‌الاسلام والمسلمین صفایی حائری دارای روحیه خاص و روش بدیعی در شاگردپروری بودند. ارتباط خاص با شاگردان، فهم عمیق نسبت به مبانی و اهداف تربیتی، استفاده از روش‌های بدیع در تربیت شاگردان از ویژگی‌های ایشان است. این گزارش اجمالی است از طرح استاد در شاگردپروری که توسط شاگردان ایشان و مؤسسه لیله‌القدر جمع‌آوری شده و بسیار جذاب و خواندنی می‌باشد.
 ٠٧:١٨ - 1392/10/07 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

نیم‌نگاهی به طرح شاگردپروری اخلاق آیت‌الله مجتهدی تهرانی
آیت‌الله مجتهدی تهرانی از مدیرانی بودند که تجربه موفّق پنجاه ساله در شاگردپروری و نظارت بر تربیت علمی و معنوی طلّاب داشتند. نکات مدیریتی و اصول تربیتی ایشان در ارتباط با طلّاب برای همه حوزویان قابل توجه و مورد استفاده می‌باشد، این گزارش اجمالی است از فعالیت‌ها، بیانات و رهنمودهای آیت‌الله مجتهدی که امید است برای اهلش سودمند افتد.
 ٠٧:١٤ - 1392/10/07 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

حسن ختام
امام سجاد عليه السّلام: امّا حقّ آنکه تحت تعلیم توست ایناست که بدانی خداوند تو را قیّم آنان، در دانشی که به تو بخشیده و آنچه از گنجینه حکمتش برایت گشوده، قرار داده است.
 ٠٧:٠١ - 1392/10/07 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>