صفحه اصلیپروندهگشت و گذارطلاب جوانسیره برزگانخشت اولارتباط با سردبیردرباره مانظر سنجی چند رسانه ای
   

پربازدیدترین مطالب

جدیدترین مطالب

جدیدترین هاپربازدیدها


کتاب­شناسی علامه مجدد، وحید بهبهانی (ره)
در این نوشتار با نگاهی به آثار علمی ایشان که بیشتر در قالب رسائل و مقالات بر جا مانده، نشانه مبارزه علمی مستمر ایشان، با هر دو جریان فکری افراطی و تفریطی یافت می‌شود که از دل آن، مکتب اعتدالی فقهای شیعه رشد کرده است.
 ٢٢:٥٥ - 1392/09/04 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

کرسي­هاي مباحثه و مناظره را در حوزه علميه عرف کنيد
رهبر فرزانه انقلاب، در مقام نظریه­پرداز و پرچمدار اسلام انقلابی، در سخنانی، تشکیل کرسی­های آزاداندیشی را به عنوان راهبرد حوزه­های علمیه، معرفی، و مناظره وحید با صاحب حدائق را الگوی مناسبی برای این راهبرد ترسیم می­کنند.
 ٢٢:٥٢ - 1392/09/04 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

مرحوم وحید، فقه شیعه را از مصیبت نجات داد
در این گفت­و­گو، پس از گزارشی از شجره علمی مرحوم آیت الله وحید بهبهانی، به ویژگی­های دو جریان اخباری و عقل­گرایان آزاداندیش و تقابل فکری ایشان با هر دو جریان، پرداخته شده است. استاد ضمن بررسی سیره علمی مرحوم بهبهانی، به نوآوری­های ایشان در مقام احیاگر اصول پرداخته­، و به سیره اخلاقی ایشان نیم نگاهی داشته­اند.
 ٢٢:٤٩ - 1392/09/04 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

حکایاتی از سلوک اخلاقی آخوند خراسانی
این نوشتار شامل چند حکایت است که شخصیت اخلاقی آخوند را به روشنی ترسیم می‌کند. کافی است با تصور دقیق جزئیات حکایات، خود یا اطرافیانمان را جای آخوند بگذاریم و تفاوت رفتارهایمان را دریابیم.
 ٢١:٤٥ - 1392/08/22 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

چرا آخوند خراسانی فرد مهمی است؟
آخوند خراسانی، پدیدآورنده یکی از اثرگذارترین کتا‌ب‌های اصولی شیعه است. کتابی وزین و عمیق که از زمان تألیفش تا امروز، متن درسی دوره سطح حوزه‌های علمیه و متن محوری دروس خارج اصول بوده و با وجود نقایص طبیعی و نسبی‌ آن و تألیفات دیگران، هرگز بدیل و جانشینی، نیافته است. عامل اول دشواری بررسی سیره آخوند خراسانی، تکرار ملال‌آور نام پر سطوت وی، در کنار مهجوریت مطالعات سبک شناسی و منهج‌پژوهی در حوزه‌های علمیه است.در زمینه سیاسی شاید به جز امام خمینی، کسی را همچون آخوند خراسانی نیابیم که نظریات سیاسی‌اش به طور شفاف و اثرگذار در تاریخ به جا مانده باشد.
 ١٠:٢٤ - 1392/08/22 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6