صفحه اصلیپروندهگشت و گذارطلاب جوانسیره برزگانخشت اولارتباط با سردبیردرباره مانظر سنجی چند رسانه ای
   

پربازدیدترین مطالب

جدیدترین مطالب

جدیدترین هاپربازدیدها


مروری بر حیات علمی مؤسس حوزه علمیه قم، حاج شیخ عبدالکریم حائری یزدی (ره)
در این نوشتار مروری بر زندگی پربار و حیات علمی آیت‌الله حائری یزدی شده است و مطالبی پیرامون تولد، تحصیل، چگونگی هجرت و اساتید ایشان به اختصار بیان شده است.
 ٠٧:١٦ - 1392/10/07 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

آیت الله حائری، احیاگر حوزه علمیه قم
نویسنده در این مقاله به احیای حوزه علمیه قم توسط آیت‌الله عبدالکریم حائری یزدی پرداخته و در این منظر، نگاهی گذرا نیز به تاریخ شهر قم و تحولات حوزه علمیه قم داشته است.
 ٠٧:٠٩ - 1392/10/07 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

سیره‌ی علمی آیت‌الله بروجردی، خشت اول حوزه‌های جدید
سید احمد مددی در سال 1330 در نجف اشرف متولد می‌شود و در سن پنج سالگی به همراه خانواده به مشهد مقدس مهاجرت می‌کند. ایشان در مشهد وارد حوزه علمیه می‌شود و از درس مرحوم ادیب نیشابوری استفاده می‌کند و لمعه را نزد پدر خود می‌خواند. در سال 1346 حوزه‌ی مشهد را به قصد نجف اشرف ترک کرده و در آنجا معمم می‌گردد. ایشان مدتی در درس شیخ صدرا بادکوبه شرکت نموده و حدود هفت سال در درس آیت‌الله خویی حاضر می‌شود و همچنین درس مرحوم امام خمینی را درک می‌کند. یکی دیگر از اساتید بزرگ ایشان آیت‌الله بجنوردی می‌باشند که علاوه بر رابطه‌ی خویشاوندی و شاگرد و استادی، انس و محبت زیادی در این میان برقرار بوده، که هنوز هم در کلام وی این محبت مشهود است. او حدود دو سال در درس آیت‌الله سیستانی شرکت می‌نماید که این حضور منجر به رفاقت این دو بزرگوار می‌شود. آقای سیستانی در جایی گفته بودند: شاگردهای ده ساله دارم، اما تا به حال به اندازه‌ی آقای مددی با کسی رفیق نبوده‌ام. سید احمد مددی بعد از انقلاب به ایران مراجعت می‌کند و هم اکنون طلاب از درس خارج فقه و اصول ایشان استفاده می‌کنند. مددی از معدود کسانی است که روش تحقیق آیت‌الله بروجردی را ادامه داده و خود نیز در این راه دارای ابتکارات فراوانی می‌باشد. صمیمیت ایشان و علاقه‌شان به این بحث موجب شد در حدود شش ساعت و در دو جلسه از نکات ارزنده‌ی ایشان در رابطه با سیره‌ی علمی و عملی مرحوم آیت‌الله بروجردی استفاده کنیم. قسمت زیادی از این مصاحبه به دلیل محدودیت‌هایی که وجود داشت حذف گردیده و گزیده‌ی آن تقدیم می‌گردد.
 ٢٠:٥٩ - 1392/09/16 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

مروری کوتاه بر زندگی حضرت آیت الله بروجردی
سید حسین طباطبایی بروجردی، پس از سی و دو واسطه از امام حسن مجتبی (ع)، برای اولین بار، برق چشم‌های روشن خود را به پدر و مادری از تبار علم هدیه داد. چشمانی جویای علم که تا سن هشتاد و هشت سالگی، کلمات وحی و عصمت را عاشقانه تفقه کردند ...
 ٢٠:٥٣ - 1392/09/16 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

زیست­نامه علامه مجدد وحید بهبهانی (ره)
در این نوشتار، گذری اجمالی به زندگی­نامه، استادان، سفر­ها، آثار و شاگردان آیت الله وحید بهبهانی خواهیم داشت و به حضور او در بهبهان و کربلا و راهبرد مبارزه ایشان با جریان اخباری، و بسط و توسعه مکتب اجتهادی، خواهیم پرداخت.
 ٢٢:٥٨ - 1392/09/04 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 صفحه بعدی >>