صفحه اصلیپروندهگشت و گذارطلاب جوانسیره برزگانخشت اولارتباط با سردبیردرباره مانظر سنجی چند رسانه ای
   

پربازدیدترین مطالب

جدیدترین مطالب

جدیدترین هاپربازدیدها


سبک زندگی اجتماعی میرزا، اهل سنت را هم جذب می‏کرد
در این مصاحبه به علل هجرت میرزای شیرازی از نجف به سامرا، ویژگی‌های اجتماعی میرزای شیرازی و حوادث بعد از فوت ایشان، تأثیر ایشان بر قیام تنباکو و شاگردپروری پرداخته شده است.
 ١٥:٢٠ - 1393/01/01 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

میرزای شیرازی احیاگر سنت‌های دینی و حوزوی
این نوشته نگاهی است نو به ابعاد مختلف زندگی صاحب فتوای مشهور تحریم تنباکو جناب حضرت آیت‌الله میرزای شیرازی که به بررسی مشی سیاسی جناب ایشان در صدور فتوای مشهور و همچنین علل هجرت ایشان از نجف به سامرا و در نهایت ویژگی‌های مکتب سامرایی ایشان پرداخته است.
 ١٥:١٨ - 1393/01/01 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

تألیفات شیخ آقا بزرگ زنده‌کنندۀ علمایی بود که فراموش شده بودند
در طی مصاحبه، استاد علاوه بر تبیین انگیزه‌های شیخ آقابزرگ تهرانی در ورود به کار کتاب‌شناسی و اعلام‌شناسی شیعه، به سیره ایشان در نگارش الذریعه و طبقات اعلام‌الشیعه و فعالیت‌هایی که در ادامه برای تکمیل آن‌ها انجام دادند، می‌پردازد. ایشان پس از توضیحی دربارۀ جایگاه اجازۀ روایت، شیخ آقا بزرگ را شیخ‌الاجازۀ زمان خود می‌نامند و در آخر نمونه‌هایی از سخت‌کوشی و سعۀ صدر شیخ آقا بزرگ را یادآوری می‌کنند.
 ٢١:١٨ - 1392/12/02 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

نگاهی دوباره به زندگی و آثار پربرکت شیخ آقابزرگ تهرانی
در این نوشتار به بررسی زندگینامه و آثار شیخ آقابزرگ تهرانی پرداخته می‌شود، علل نوشتن کتاب الذریعه و اعلام الشیعه، سیره علمی خاص ایشان سفرهای علمی، بررسی اجازات و حوادث مختلف زندگی ایشان محل نظر است.
 ٢١:٣٨ - 1392/11/11 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

احیای سنت قم؛ اجتهاد و اعتدال
در این مصاحبه به مهمترین هدف از تشکیل حوزه علمیه، یعنی اجتهاد پرداخته شده است. ایشان اجتهاد را گفتگوی میان عقل و دین می‌دانند. در این منظر به جریان اجتهاد در طول تاریخ نیز اشاره شده است. دکتر محقق داماد، ویژگی‌های مختصّ مکتب نجف و سامرا را بیان کرده‌اند و اینکه شیخ عبدالکریم حائری، کدام مکتب را در قم نهادینه کرد.
 ٠٧:٣٤ - 1392/10/07 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

<< صفحه قبلی1 2 3 4 5 6 صفحه بعدی >>