صفحه اصلیپروندهگشت و گذارطلاب جوانسیره برزگانخشت اولارتباط با سردبیردرباره مانظر سنجی چند رسانه ای
   

پربازدیدترین مطالب

جدیدترین مطالب

جدیدترین هاپربازدیدها

گفت ­و گو با حجت ‏الاسلام علی مهدیان؛ برگزیده دوره اول جشنواره علامه حلی
باید بتوانیم تفکرمحوری را با تسلیم در برابر حق و استفاده از گذشتگان، جمع کنیم
در این گفتگو به سراغ یکی از برگزیدگان جشنواره علامه حلی رفته‌ایم. صحبت ابتدا از نقش پژوهش در تحصیل آغاز گشت و از آنجا به بحث تفکرمحوری کشیده شد. ایشان نکات قابل توجهی در رابطه با جایگاه و تعریف استاد در یک نظام تفکرمحور بیان می‌کنند. در ادامه درباره ریشه‌های انگیزشی تفکرگرایی سخن گقتیم. درپایان از ایشان خواستیم که از فعالیت‌های طلبگی و تجربه‌های خود و توصیه‌هایی که به سایر طلاب دارند، مطالبی بیان کنند.
 ٢٢:٥٨ - 1393/01/15 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
گفتگو با آقای ابوالحسنی، برگزیده جشنواره علامه حلی
طلبه باید عقبه فکری نظام، جامعه و فرهنگ را تأمین کند
آنچه می‌خوانید حاصل گفتگو با جناب آقای ابوالحسنی حائز رتبه اوّل جشنواره علامه حلّی می‌باشد. ایشان ضمن معرفی موضوع تحقیق خود با عنوان شرایط مقدمات برهان در ترازوی تحلیل، به دو ویژگی یک تحقیق خوب و علمی یعنی مستندسازی و آزاداندیشی اشاره کرده و در پایان به بیان انتقاد و پیشنهادات خود راجع به برگزاری جشنواره و همچنین پذیرش حوزه‌های علمیه می‌پردازند.
 ٠٠:٠٦ - 1393/01/07 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
بررسی پیش نیازهای موفقیت و موانع آن در گفتگویی صمیمی با حجت­الاسلام علاء تبریزیان
به لزوم ایجاد فضای مناسب برای شکوفایی استعداد، ایمان دارم
در این گفتگو استاد تبریزیان در ابتدا توضیحاتی در مورد تألیف خود و انگیزۀورود به زمینه‌های مذکور، ارائه می‌دهند و سپس به جایگاه مهم خودشناسی و استعداد‌شناسی در تشخیص زمینه و علاقه برای طلاب اشاره می‌کند. و در ادامه، انتخاب و گزینش تخصص و همچنین شیوۀ فعالیت در آن را از مولفه‌های اصلی نقشۀ راه طلاب می‌داندکه همواره باید در منظر نظر قرار بگیرد.
 ١٦:٤٩ - 1393/01/03 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
گفت­وگو با علی‌رضا آزاد؛ رتبه اول سومین دوره جشنواره علامه حلی
حوزه‌ها می‌توانند آینده اندیشه جهان را رقم بزنند
علی‌رضا آزاد، یکی از دو برگزیده جشنواره علامه حلی است، که رتبه اول را به دست آورد. ایشان در این گفت­و­گو، به معرفی خود، سوابق علمی و آثار منتشر شده ­شان می‌پردازد و از انگیزه ورودشان به حوزه، مسیر حرکت علمی و نقاط عطف و روش پژوهش خود سخن می‌گوید.
 ٢١:٣٥ - 1392/12/09 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

گفت­وگوی نشریۀ رهنامۀ پژوهش با آقای مجید تلخابی، برگزیدۀ جشنوارۀ طلاب جوان ایرانی
این متن، مصاحبه‌ای است با برگزیده جشنواره طلبه جوان ایرانی که در آن آقای تلخابی به سؤالاتی راجع به بیوگرافی خود، عوامل موفقیت، تأثیر جشنواره، نقش پشتکار و خلاقیت، نقش حوزه در حرکت علمی کشور، بحث تخصص، مختصات طلبه هزاره سوم، پیشنهاد برای پیشرفت حوزه علمیه و پژوهش پاسخ می‌دهد.
 ٢١:٢٥ - 1392/12/02 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

2 صفحه بعدی >>