صفحه اصلیپروندهگشت و گذارطلاب جوانسیره برزگانخشت اولارتباط با سردبیردرباره مانظر سنجی چند رسانه ای
   

پربازدیدترین مطالب

جدیدترین مطالب

جدیدترین هاپربازدیدها


خودباوری و اعتماد به نفس در بیان مقام معظم رهبری
خودباورى را ترويج كنيد؛ خودباوری و اعتماد به نفس در بیان مقام معظم رهبری
 ٢٣:١٢ - 1393/01/15 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>
توصیفی از ویژگی‏های حوزه خودباور
حوزه؛ اگر خودباور شود
این مقاله، تلاش می‏کند تصویری از حوزه خودباور در عرصه‏های مختلف سیاست‏گذاری، پژوهشی، آموزشی و تبلیغی ارائه دهد. نویسنده بر اساس بیان مقام معظم رهبری، حوزه را به سه لایه حوزه، فضلای حوزه و محصلان حوزه تقسیم کرده است؛ ذیل حوزه، توصیفی از آرمانها، فرهنگ علمی، کلیت حوزه و نظام مدیریت و برنامه‏ریزی حوزه خودباور ارائه داده و سه نظام کلان پژوهش، آموزش و تبلیغ را بر این اساس به تصویر کشیده و در ادامه، ویژگی‏های فضلای حوزه را در قالب مدیران، محققان، استادان و مبلغان تبیین کرده است.
 ٢٣:٠٩ - 1393/01/15 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

9 قدم در مسیر خودباوری
نگارنده ابتدا خودباوری و خداباوری را به عنوان دو بال پرواز یک طلبه موفق ذکر می‌کند.سپس در مرحله ارائه راه‌کار به قدم‌های نه‌گانه‌ای اشاره می‌کند که به عقیده ایشان با مراعات این موارد بدون شک طلبه به خودباوری نائل می‌گردد.
 ٢٣:٠٦ - 1393/01/15 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

مراحل رشد خودباوری
پس از ارائه نمایی از خودباوری و پیراستن این مفهوم از افراط و تفریط، این نوشتار درصدد ارائه توصیه‌ها و راه‌کارهایی جهت افزایش این روحیه برمی‌آید که از جمله به نقش و جایگاه «تصمیم» در این مسیر تأکید می‌کند.
 ٢٣:٠٥ - 1393/01/15 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

شما چه راهکاری ارائه می‏ دهید؟
موضوع خودباوری علمی از جمله مباحثی است که به دلیل پیوند وثیقی که با تولید و رشد علمی دارد، امروزه در محافل و مراکز علمی بسیار مورد توجه قرار میگیرد. از جمله مطالبی که در این زمینه بسیار حائز اهمیت است یافتن و کشف راه‌های ازدیاد و تعمیق این روحیه در بین طلاب است. لذا «رهنامه» در قالب مصاحبه‌ای کوتاه، با تنی چند از اساتید، مسئولان و طلبه‌های حوزه علمیه قم، این سؤال را به بحث گذاشته که «شما چه راهکارها و پیشنهادهایی برای افزایش روحیه خودباوری در حوزه ارائه می‌دهید؟»
 ٢٣:٠٣ - 1393/01/15 - تعداد نظرات : ٠ادامه خبر >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>